F1 poznámky: Bottas zmužněl, Leclerc si musí počkat

Todd Gardner on Unsplash

V horkém bahrajnském vzduchu viselo po velké ceně Austrálie mnoho očekávání, naplnila se pouze některá.
Největší mel jistě vyhladovělý Ricciardo, který domácí závod nedokončil, podobně na tom byl i Grosjean. Hamiltonovi dost pravděpodobně nedalo spát, že není lídrem šampionátu od prvního závodu a Ferrari potřebovalo dohnat ztrátu vůči Mercedesu. Bohužel, pro většinu z nich nemělo bahrajnské drama šťastný konec.

Leclerc 'driver of the weekend'
Přestože se Leclerc proměnil v létající červenou šmouhu a dominoval celému víkendu, kýženého výsledku se mu nedostalo. Šlo mu o hodně - jel závod o první pódium v kariéře F1. Start ho možná trochu zaskočil (nestál za moc), řekněme, že i stres sehrál svou roli. Monačan se ale včas vzpamatoval, odolal Mercedesům, překonal Vettela a vytvořil si úctyhodný náskok. Horký vzduch a vlhkost dost možná zapříčinili selhání spalování. Radiová komunikace dávala tušit, že Charles je zoufalý a nezbývá mu než se modlit za zázrak. Posledních patnáct kol se proměnilo v noční můru. Nepřišel v tom právem slova smyslu, turbo z čistajasna nenaskočilo, shůry na dráhu sestoupil safety car. Zachránil Leclercovi třetí místo.

Smolař Grosjean
Klub katastrofického scénáře přivítal prvního člena nedlouho po startu. Nebyl jím nikdo jiný než smolař Grosjean. Ten hoch má vážně smůlu, nicméně dle posledního příspěvku na instagramu to vypadá, že se letos tak snadno zlomit nenechá. Snad se mu podařilo překonat frustraci ze série problému v loňské sezóně. Ta letošní o nic líp nepokračuje. Ve velké ceně Austrálie startoval z nadějné - šesté pozice, závod ale nedokončil kvůli defektu levé přední pneumatiky. V Bahrajnu ho o nic lepší osud nečekal.

Tichý Kimi
Räikkönen o sobě sice nedává příliš znát, ale potvrzuje, že opravdu záleží na tom, kdo formuli pilotuje. V obou velkých cenách se dostal bez zaváhání až do Q3. Oba závody bodoval. Na jeho kolegu se tolik chvály pět nedá. Giovnazzi se v tom celkem plácá, škoda, na lepšího jezdce zřejmě už nezbyly zlaťáčky.


Mo(to)rová rána ve francouzské stáji
Francouzský motor zamával jezdcům na rozloučenou a odebral se do nebe. Ne, to není vtip. Ricciardovi i Hulkenbergovi doslova ve stejný moment selhal vůz. Danova noční můra, která se táhne už od dob jeho působení v Red Bullu, pokračuje. Bolístka se v nové stáji očividně jen tak nezahojí. Doufejme, že v Renaultu brzy najdou náplast, nebo raději elixír života.


Labilní Vettel
Do poloviny závodu si vedl skvěle. Přetahovanou s Leclercem byla radost sledovat. Stejně tak jeho stíhací jízdu za Hamiltonem, kterou dovedl do úspěšného konce. Co čert nechtěl, Seb doplatil na svoji největší slabinu - stres. Jakmile na toho kluka vyvíjíte tlak - chybuje. Většinou tak, že se dostane do protisměru. Tahle chyba stála Vettela i Ferrari drahocenné body, které mu budou sakra hodně chybět.


Zlaté pravidlo: Verstappena nikdy nepředjížděj!
V praxi si to ve velké ceně Bahrajnu vyzkoušel i Carlos Sainz. Pro McLaren až neuvěřitelně dobře rozjetý závod skončil opět katastrofálně. Komisaři žádnou penalizaci Maxovi neudělili. Všichni ale dobře víme, že ta hranice je velmi tenká.
Rosberg naprosto skvěle okomentoval incident mezi Sainzem a Verstappenem: " The message is clear. Never try to overtake Max Verstappen"... ♥


Hamilton versus Bottas
Lewis by se pomalu ale jistě měl začít bát svého týmového kolegy. Nebo ho při nejmenším začít brát jako rovnocenného soupeře. Bottas v zimní pauze zmužněl a kromě vousů mu taky narostly k*ule, konečně!

Kubica a Russel = last row lockout
Na Williams je letos spolehnutí. Zatímco všechny ostatní vozy závodí, kluci od Williamsu si hrají opodál. ♥

Komentáře

Oblíbené příspěvky