VC ̶J̶a̶p̶o̶n̶s̶k̶a̶ penalizací. Bezohledný Verstappen, Ferrari opět propadlo


"Ferrari má dost možná po titulu, Alonso "kope" kolem sebe jako malej kluk a Verstappen? ...raději kolizi než přijít o pozici..."

Verstappena nepředžjíždět!
Předjíždět Verstappena se nevyplácí, to se letos ukázalo hned několikrát. Vettel to poznal hned dvakrát, ve VC Číny a v neděli v Japonské VC. Räikkönena Verstappen vytlačil z dráhy, na konci prvního kola VC Japonska, i přes fakt, že si sám najel příliš ze široka a lehce vyjel mimo trať. Výjimkou není ani jeho týmový kolega Ricciardo, který po kolizi (stejně jako Verstappen) odstoupil ze závodu. Tento incident mezi stájovými kolegy se odehrál v Baku. Vyjádřil se k němu i Niki Lauda, podle kterého byl podíl viny 70% na 30%. Přičemž větší nesl "překvapivě" Verstappen. I Bottas by měl co vyprávět. Ten si kvůli Verstappenovi udělal v Monze výlet mimo trať. Nutno podotknout, že za všechny zmíněné kolize - vyjma té poslední s Vettelem, byl Verstappen více či méně penalizován. Chybu ovšem nikdy nepřipustil. Po incidentu v Baku následovala dokonce pokuta, tu ovšem zaplatil i Ricciardo.

Ferrari tu strategii snad někdo kazí naschvál
Že to se stratégy rudých vozů není příliš valné jsme si v tomto seriálu ověřili mockrát.
Korunu všem těm zpackaným zastávkám v boxech, nedotankovaným nádržím a neprodlouženým smlouvám nasadili týmoví stratégové tento víkend ve 3.části kvalifikace, kdy rudé vozy vybavili špatným obutím. V důsledku toho první "lajnu" uzamkly Mercedesy, Räikkönen startoval ze čtvrtého místa a Vettel dokonce z osmého.

Oba vozy zůstaly po kolizích s Verstappenem lehce poškozené a neměly tak šanci konkurovat ani Red Bullu, ani Mercedesu.Verstappen chtěl Bottasovi oplatit Monzu
Jak jsem již zmínila v Monze, ke konci závodu, vytlačil Verstappen při předjíždění Bottase z dráhy. Byl za to penalizován, takže i když dojel fyzicky před ním, po přičtení penalizace si mohl o "bedně" nechat jen zdát.
Na konci VC Japonska začal Max Valteriho stíhat. Měl na to, byl opravdu rychlý. Mercedesácké týmové dvojce se ale podařilo pozici uhájit. Trochu i díky zbrklým tahům mladého Verstappena.

V minulém článku jsem si Maxovo počínání pochvalovala. Stále si myslím, že je to velký talent. Co víc, nepochybuji o tom. Dokud si ale neuvědomí, že prvotřídního závodníka charakterizuje mimo jiné i klid a koncentrace - nikoli strkanice a "nečistá" jízda, neposune se dál. Tímhle bude stagnovat jeho osobní rozvoj a zavře si nejedny dveře.

Kromě dramat na předních pozicích jsme se dočkali také několika Leclercovo zpakaných zákroků. I on se dočkal penalizace.
Smolný víkend měl i Magnussen. Alonso si po penalizaci opět neodpustil uštěpačné poznámky na adresu vedení F1, pravidel a závodění v F1 obecně...  Škoda, že opuští svět formule v takové náladě.

Nestabilitu a kolísavé výsledky připustil i šéf Ferrari Maurizio Arrivabene. Připustil, že v týmové strategii má stáj potíže. Na adresu Vettela pak Arrivabene utrousil, že za incident s Verstappenem si mohl sám. Naproti tomu Charlie Whiting si Vettelovou chybou tak jistý není.

Komentáře

Oblíbené příspěvky