Texaský masakr ovládl Iceman

"Včera jsme ve večerních hodinách byli svědky pořádně napínavého závodu. S trochou nadsázky by se dalo říct, texaský masakr.Ve Velké ceně USA zvítězil Räikkönen, v těsném závěsu za ním, Verstappen a Hamilton, Vettel opět podlehl svým emocím."
Kimi v prvních vteřinách závodu předvedl své závodnické kvality a nebojácného ducha. Nenechal Hamiltona doslova ani nadechnout a okamžitě se ujal vedoucí pozice. Kimi a Ferrari zvolilo variantu jedné zastávky v boxech, naproti tomu Mercedes poslal Hamiltona do boxů dvakrát. Poprvé v první třetině závodu, kdy byl na trati safety car, kvůli odstavenému Ricciardovu vozu.

Ten s největší pravděpodobností závod nedokončil kvůli poškození vozu po kolizi s Vettelem, který do něj najel stejným způsobem jako do jeho týmového kolegy v předešlé Velké ceně Japonska. Vettel se tak opět dostal do hodin a zřejmě se tak definitvně připravil o možnost získat titul.

Kimi si v této části závodu neodpustil trik hodný matadora a udělal "myšku" před boxovou uličkou, aby Lewise i celý tým brilantně mystifikoval.

Poté co ostatní jezdci včetně Räikkönena absolvovali zastávky v boxech, měl Lewis jediný úkol. Ujet co možná nejvíce druhému Räikkönenovi, ten měl však čerstvější pneumatiky a Hamiltonův náskok ukázkově stahoval. Druhou zastávku v boxech měl jen tak tak, protože se mu na třech pneumatikách vytvořily výrazné puchýře. Na trať se vrátil za Bottasem, který ho okamžitě pustil. Stejně tak jsme měli možnost vidět pár kol zpět puštění pozice i u Ferrari, kdy Vettel, který ještě nebyl v boxech, pustil Räikkönena.

Valtteri Bottas je takový Mercedesácký Rubens Barichello. Skvělý jezdec, který poslušně pouští stájového kolegu před sebe. Jen s tím rozdílem, že o Michaelu Schumacherovi si nemyslím, že by byl tak skvělý závodník jako je Lewis Hamilton. A tak rychle a bez řečí pustil místo Hamiltonovi. Ten se dostal za Verstappena na třetí pozici, aby započal lov na Maxovu a Kimiho pozici.
Mezitím jsme se dočkali i boje o čtvrtou pozici, kdy Vettel zdolal Bottase, tím pádem bylo jasné, že Hamilton v tomhle závodě titul nezíská.

Osm kol před koncem začalo drama. Hamilton se na vteřinu přiblížil k Verstappenovi. I přestože měl o pár kol čerstvější pneumatiky nepodařilo se mu stíhací jízdu úspěšně dokončit. Předjížděl Maxe konstantně v několika zatáčkách po sobě. Verstappen však místo uhájil a Hamilton pod tlakem vyjel mimo trať. Nezbyl mu dostatek času to na Red Bull zkusit znovu. Závod vyhrál ledově klidný Räikkönen, mladík Verstappen v kovbojském overalu dojel druhý a Hamilton až třetí. Na titul si počká minimálně do příštího víkendu, kdy se jede Velká cena Mexika.


Komentáře

Oblíbené příspěvky