Šestiletý Hýkal má klip


"Zrní včera vydalo novej klip ke starý písničce. Přesně řečeno k ŠEST let starý písničce."

Často se to nevidí (točit klip ke starýmu 'hiťáku'), ale tahle práce se vážně vyplatila. Hýkal je jedna z mých nejoblíbenějších. Dokonce mám 'Soundtrack ke konci světa' doma na vinylu. Tak moc mám tohle album ráda! Klip na režírovali Tomáš Bláha a Dužan Duong, a je to fakt velká podívaná. Nejenže to skvěle padne k povaze Hýkala, ale je to klip, kterej v ČR nevídáme denně. Žádný vyumělkovaný róby a rádoby světový pódia. Komorní a zároveň dynamický, krásná velmi současná kamera. Jo, a pozor - má to příběh! To je aspekt, kterej dost často v klipech postrádám. Hýkal je bezvadnej a pustím si ho dneska ještě několikrát.

Zlé jazyky z hudební branže a jejího okolí (Praha) se velmi často posměšně vyjadřují na adresu kapely...Proč? Několik let mi to vrtalo hlavou. Zvažovala jsem všechny možnosti. Jasně, Zrní jsou trošku zvláštní. Jasně, Unger je pokaždý bosej a má pohled masovýho vraha. Ale krom toho, co na nich je - špatně? Stále dokola opěvujeme přihlouplé idoly, mnohdy bez špetky talentu nebo vkusu. Posloucháme kapely, který si hrajou, jak jsou děsně nemainstreamový a uvědomělý (a pak jedou Hrady a lezou na Óčko - a plácají se navzájem po zádech, jak si to zase pěkně podchytili...tu 'svojí cílovku' 10-19..a pak od čtyřicítky dál :))) Připouštím, že je tu možnost, že se vám opravdu tvorba Zrní nelíbí. To je v pořádku. Ale o tom tenhle příspěvek není.
"Že by to bylo moc hippie?" Ale kdeže... Kluse jsem viděla bosky i v toitoikáckých pisoárech ;) "Že by to bylo moc hnědý?" Od toho jsou tady Dva, přece! Jestli ono to není tak, že růžky vystrkuje slepá (v tomhle případě by se hodilo napsat spíš hluchá) závist. Vyprodaný koncerty, koncerty se symfonickými tělesy, smysluplné projekty - jako třeba 'Černá hodinka a půl'. Patetický konec Zrní DĚKUJU, že do toho dáváte sebe, a že vaše texty jsou tak mimo až jsou naprosto trefný. Zrní, DĚKUJU, že jste! I když mě při pohledu do očí Jana (Ungera) skutečně mrazí v zádech. ♥

Komentáře

Oblíbené příspěvky