Räikkönen + Sauber: krok zpět, nebo nová příležitost?

"Finský hřebec a můj oblíbenec, Kimi Räikkönen odchází od Ferrari. Vrací se zpět do Sauberu, kde (v roce 2001) jako závodník Formule 1 začínal."
zdroj: reddit.com
Osobně se s tím zatím vnitřně peru. Na jednu stranu jsem člověk, který kvituje nezanevřít na to, kde člověk začínal. Otázkou je, jestli se Kimimu nadobro nezavřou dveře a nebude následující dvě sezony tvrdnout na posledních bodovaných místech. Na stranu druhou, jako každý skalní fanoušek bych si samozřejmě přála Icemana ještě jednou vidět vyhrát titul mistra světa. Jsem ráda, že je konec dohadům o jeho odchodu z F1. Kimi se se Sauberem dohodl rovnou na dva roky.

Icemana ve Ferrari nahradí mladíček Charles Leclerc (20), který v současnosti závodí právě za Sauber. Räikkönen a Vettel tvořili dobrou týmovou dvojici, i přestože to tak pár posledních velkých cen nevypadalo. Velká cena Itálie toho byla zářným příkladem. Vettel podlehl hned po startu touze dostat se na první místo a připravil se tak rovnou o pódium (čímž opět nahrál Hamiltonovi a Mercedesu). Díky perfektní týmové spolupráci Bottase a Hamiltona se tak Kimimu nepodařilo uhájit pole position a dojel 'až' druhý.

Nemyslím si, že je to jen chyba v komunikaci mezi Sebem a Kimim, ale především selhání týmové (ne)strategie. Ferrari si ty závody zkrátka prohrává samo a mělo by se zamyslet, jestli je stávající vedení týmu efektivní. Na co je vám nejrychlejší vůz, když zpackáte triviální věc jako je pit stop a podceníte přípravu před závodem. Mercedes, ač je pomalejší, tyhle aspekty zvládá bravurně - Ferrari se může vzteknout namísto toho, aby jednalo, blábolí v médiích. Jako fanoušek Kimiho a potažmo Ferrari by to nemělo z mých úst zaznít, nicméně i fanoušek by měl zůstat objektivní. Abych nenechala na Mercedesu nit suchou, u nich vidím problém v tom, že se k Bottasovi chovají až příliš jako k týmové dvojce. Je proto jen otázkou času než mu povolí nervy. Naproti tomu Lewisovou slabostí je, že je rozmazlená fňukna.

Jestli je krok Ferrari, spolupracovat s Leclercem, dobrou volbou ukáže příští sezona. Média spekulovala o tom, že dostát smlouvě s Leclercem, kterou uzavřel dnes již zesnulý Sergio Marcionne, je symbolickým gestem úcty. Kdyby Leclerca z kontraktu vyplatili, zamířil by podle všeho do Haasu a Kimi zůstal ještě další sezonu u Ferrari. Je nutné zdůraznit, že poslední, kdo do Ferrari přinesl titul mistra světa byl právě Räikkönen. Fanoušci ho zbožňují, podle průzkumu je v současnosti nejoblíbenějším jezdcem na trati. Petici za Räikkönena ve Ferrari pro rok 2019 podepsalo téměř 80.000 fanoušků.

Kimi, hodně štěstí!
foto: autobanh.eu

Komentáře

  1. Krásně napsaný článek. Souhlasím s tebou, i přesto že jsem fanoušek Ferrari tělem i duší, tak uznávám že závodní strategie a vedení Ferrari není úplně dobré jak by mělo být a tím si závody prohrává samo. Tak jediné co zbývá je Kimimu držet palce ať se mu daří v novém týmu a Ferrari (potažmo Vettelovi) ať vyhrají titul. :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, díky za milý komentář. No, uvidíme, nechme se překvapit :)

      Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky