Räikkönen + Sauber: krok zpět, nebo nová příležitost?

"Finský hřebec a můj oblíbenec, Kimi Räikkönen odchází od Ferrari. Vrací se zpět do Sauberu, kde (v roce 2001) jako závodník Formule 1 začínal."
zdroj: reddit.com
Osobně se s tím zatím vnitřně 'peru'. Na jednu stranu jsem člověk, který kvituje nezanevřít na to, kde člověk začínal. Otázkou je, jestli se Kimimu nadobro nezavřou dveře a nebude následující dvě sezony 'tvrdnout' na posledních bodovaných místech. Na stranu druhou, jako každý skalní fanoušek bych si samozřejmě přála Icemana ještě jednou vidět vyhrát titul mistra světa. Zároveň jsem ráda, že je konec dohadům o jeho odchodu z F1. Kimi se se Sauberem dohodl rovnou na dva roky.

Icemana ve Ferrari nahradí mladíček Charles Leclerc (20), který v současnosti závodí právě za Sauber. Räikkönen a Vettel tvořili dobrou týmovou dvojici, i když to tak posledních několik velkých cen nevypadalo. Myslím na trati. Velká cena Itálie toho byla zářným příkladem. Vettel podlehl hned po startu touze dostat se na první místo a připravil se tak rovnou o pódium (čímž opět nahrál Hamiltonovi a Mercedesu). Díky perfektní týmové spolupráci Bottase a Hamiltona, z Mecedesu, se tak Kimimu nepodařilo uhájit pole position a dojel 'až' druhý. Nemyslím si ale, že je to jen chyba v komunikaci mezi Sebem a Kimim, ale především selhání týmové (ne)strategie. Ferrari si ty závody zkrátka prohrává samo a mělo by se zamyslet, jestli je stávající obsazení týmu efektivní. Na co vám je nejrychlejší vůz, když zpackáte triviální věc jako je pit stop a podceníte přípravu před závodem. Mercedes, ač je pomalejší, tyhle aspekty zvládá bravurně a Ferrari se může vzteknout namísto toho, aby s tím něco udělalo na trati, blábolí v médiích. Jako fanoušek Kimiho a potažmo Ferrari by to nemělo z mých úst zaznít, nicméně i fanoušek by měl být objektivní. Abych nenechala na Mercedesu nit suchou, u nich si zase myslím, že je problém v tom, že se k Bottasovi chovají až moc jako k týmové 'dvojce' a je jen otázka času, kdy mu povolí nervy. Naproti tomu Hamiltonova slabost je, že je rozmazlená 'fňukna'.
Jestli je krok Ferrari, spolupracovat s Leclercem, dobrou volbou ukáže příští sezona. Média spekulovala o tom, že dostát smlouvě s Leclercem, kterou uzavřel dnes již zesnulý Sergio Marcionne, je symbolickým gestem úcty. Kdyby Leclerca z kontraktu vyplatili, zamířil by podle všeho do Haasu a Kimi zůstal ještě další sezonu u Ferrari. Týmový duch by zůstal. Je nutné zdůraznit, že poslední, kdo do Ferrari přinesl titul mistra světa byl právě Räikkönen. Fanoušci ho zbožňují, podle průzkumu je v současnosti nejoblíbenějším jezdcem na trati. Petici za Räikkönena ve Ferrari pro rok 2019 podepsalo téměř 80.000 fanoušků.

Kimi, hodně štěstí!
foto: autobanh.eu

Komentáře

  1. Krásně napsaný článek. Souhlasím s tebou, i přesto že jsem fanoušek Ferrari tělem i duší, tak uznávám že závodní strategie a vedení Ferrari není úplně dobré jak by mělo být a tím si závody prohrává samo. Tak jediné co zbývá je Kimimu držet palce ať se mu daří v novém týmu a Ferrari (potažmo Vettelovi) ať vyhrají titul. :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, díky za milý komentář. No, uvidíme, nechme se překvapit :)

      Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky