Hockenheimring vs. Boss Babiš

Formule měly týden-off a moje fanouškovské já mělo, tím pádem, vale. Tím spíš jsem se nemohla dočkat nedělní Velké Ceny Německa, které se povedlo odtrhnout mě od čtení. Stále ve mně rezonují politické události posledních dní. Možná o to víc, protože právě čtu Kmentova 'Bosse Babiše'.


14. 7.  jsem dostala darem (od mýho kluka), k svátku, Kmentova Bosse Babiše. Zatím (vzhledem k tomu, že jsem na straně 60), jsem se částečně utvrdila v tom, co jsem už věděla, v tom, čeho jsem se bála a zjistila pro mě informace naprosto neslučitelné s funkcí premiéra, ze kterých mě mrazí. Bojím se, co mě čeká ve zbytku knihy... a zároveň si přeju, aby si to přečetlo, co možná nejvíc lidí. Určitě se ke knize brzy vrátím.

Týden se vlekl, čekání na VC Německa bylo takřka nekonečný. V sobotu jsem se navnadila kvalifikací a včera se zatajeným dechem sledovala průběh závodu. Týmová 'strategie' ve Ferrari mě popravdě znepokojila. Stejně jako Kimiho a velkou část závodnické obce. Räikkönen dostal 'doporučení' pustit před sebe - zpomalit, chcete-li (byl na vedoucí pozici), v důsledku čeho před sebe pustil svého týmového kolegu Vettela. Odůvodnění znělo jasně: kritická teplota pneumatik. Kimi nebyl rozhodnutím nadšen, ale nezbývalo mu než vyhovět. Není ten typ rebela, který by si postavil hlavu za každou cenu. Räikkönen měl skvěle rozjetý závod, ale okolnosti a týmová stragie mu nedovolily dojet závod na prvním místě. Zpackaný pit stop a drobná kolize s Magnussenem tak způsobily, že dojel 'až' na třetí pozici. Jednoznačně měl na to závod vyhrát. Když přihlédnu k tomu, jak si Vettel zpackal domácí závod, měl se tým ke Kimimu zachovat úplně jinak.

Dovolím si jednu poznámku a otázku zároveň. Z CZ webů věnujících se efjedničkám čtu jenom f1sport.auto.cz, protože mají přehledné tabulky a technické informace. Číst se, ovšem v tom pravém slova smyslu, nedá. Ten, kdo jim dělá eng. překlady to háže prachsprostě do google překladače a ani si nedá tu práci si to po sobě přečíst. Takže pokud vám nevadí angličtina, směle na formula1.com. Hodně lidí se mě ptá, kde formule sledovat zdarma. Poradím vám Sky Sports stream! Top kvalita, skvělý komentář

Rozhodla jsem si zahrát si na trolla a přidat koment. Přidala jsem si, jak za časů lide.cz - ještě aby ne,  prostředí diskusního fóra f1sport.auto.cz se od roku 2000 nezměnilo. Nedělám si iluze, že si to někdo vezme k srdci. Ale co. 


Mějte se! Já vám brzo zase něco napíšu. ♥

Komentáře

Oblíbené příspěvky