Udržitelný šatník vs. trendy 2018. Jak na ně?

"2017 vs. 2018? .. no možná, kdo ví. Uvidíme."
↓TRENDY 2018
Vybrala jsem několik věcí/trendů chcete-li, které by vám neměly letos chybět! Jak je nosit a kde si je pořídit, aby nadělaly radost a parádu a zároveň co nejméně zatížily váš šatník?

1. náušnice všech tvarů a čím větší, tím lepší. / All that glitters is not gold... oh wait..is gold!


Jestli loni frčely kruhy, kroužky a mašličky, letos na plné čáře zvítězí tzv. "statement earrings", čili náušnice (čím větší, tím lepší) roztodivných tvarů, barev a materiálů. Výhodou tohohle trendu je, že už nemusíte nosit žádný další doplněk, právě naopak.
A kam na ně? Můžete navštívit lokální umělce, kteří se věnují výrobě šperků a bižuterie nebo vintage shopy. Můžete zkusit taky vinted.cz Kdo je přeci jen větší fanda módních řetězců věnujte pokud možno pozornost složení Nekupujte si nic, kde je nikl a vyvarujte se nákupu kusů, které nemají šanci přežít pravidelné nošení.

2. kalhoty se širokými nohavicemi / be wi(l)de

Křičím hurá! Ne, že bych nebyla fanda dobře padnoucích džín, ale maxi kalhoty s maxi nohavicemi, maxi aplikacemi, ať už "culottes" nebo "pallazzo" mají ohromný kouzlo a dá se s nima vymyslet velký množství kombinací. S perfektně se hodí k teniskám, sandálům, pantoflím i k jehlám. Do trendu jako je tenhle bych se nebála trochu zainvestovat a pořídit si klidně jedny, ale za to kvalitně zpracované kalhoty - ať už u návrháře nebo v nějakém výběrovém second handu.

3. logománie a tričkách je zpátky: logos are back in the town
Já osobně v rámci tohohle trendu preferuju buď recesi a vtip (trička s logy pití, potravin, logistických firem, cigaret atp.) a nebo kreativní styling viz.níže. Basic trička s logy D&G, Gucci, Chanel, Dior apod. v kombinaci s mnoha ikonickými šperky, sukněmi nebo kalhotami, kabáty, botami. Vzít si džíny, tenisky a triko s logem je podle mého názoru dost podrůměrná záležitost. Rozhodně ne módní.
Secondhandy jsou na "logotrika" bohaté celoročně. Věřím, že objevit je tam vám nebude činit sebemeší problém. Ideální je pořídit si jedno vaší velikosti a jedno oversize

4. hurá, barety pro všechny / go beret or go home

Jak lépe podtrhnout ženskou stránku než baretem nebo kloboukem. Jak nosit baret. K tomu vám dám jednu cennou radu "how to wear a beret"negooglete :D je to na nic a budete vypadat děsně. Dejte na svou intuici a vkus. Popř. si najděte instagram nějaké pařížanky (moje tipy: @stephaniebrissay78 nebo @pia_mbd). Pokud si baret nepřivezete přímo z Paříže jako suvenýr (nebo ho neobjevíte v žádném vintage shopu), navštivte třeba Tonak.

Tak to je za mě všecko. Bavte se a hrajte si! 

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky