Linz: město plné architektonických krás


Máte rádi Rakousko? Znáte Linz? A byli jste tam?
Linz je hlavní město Horních Rakous, pohodlně se do něj dostanete třeba Flixbusem, můžete i vlakem a samože autem (je to pohodlná cesta, od Prahy kousíček - směrem na Budějce a pak furt rovně).Linz je jedno z těch rakouských měst, které dokonale snoubí různorodou architekturu ("místy" hraničící až s nevkusem) s unylými chodníky, cedulemi a stánky s typickými pochutinami podávanými zpravidla se zelím a hořčicí, popřípadě tunou kečupu. Jo a je tu asi nejvíc drogerií na metr čtvereční - kdekoli! Rakušané jsou zjevně národem drogistů. Jejích národním pokladem však netkví ve vysokém množství drogistických frančíž a lékárenských zařízeních, nýbrž v Bilderbuch (pocházejí z Kremsmünster, což je 30km od Lince).

Dobře oblečeného člověka tady nepotkáte (mladé lidi jsme taky skoro žádné nepotkali). Naštěstí Bilderbuch "cool" kvocient zdatně dorovnávají (tohle není z mojí strany ani trochu ironie!).
Pokud pojedete Flixbusem, ubytujte se v Ibis hotelu - je přímo vedle zastávky (významné mrknutí).
A dejte si v Ibisu snídani (6:30-11)! Za 12€ na osobu se najíte jako králové. Je tady "supebrzkej" check-in (ubytovali nás už v 11:30) a "superpozdní" check out (12). Mají tu milý anglicky hovořící personál, čisté pokoje, BBC kanál, městskou mapu a taky bonbónky ve tvaru srdíček s nápisem "Herzlich willkommen. ♥
Jídlo. O to tady není nouze, věřte mi. V podstatě celým pobytem se projíte. Co vám ale musím doporučit je Maleewan Thai Imbiss - tenhle "gastropoklad" se nachází cca 3 minuty pěšky od hotelu Ibis. Hned u dveří vás přivítá omamná vůně. Vaří tady skvostně. Z čerstvých surovin, který máte na očích a jako bonus si s váma personál a majitelé popovídají a vymění nějakou tu historku s úsměvem na rtech. A mají tu Capri sonne ♥
Je tady i spousta antiků, jsou tu i second handy (ale bacha - o víkendu mají zavřeno!). Veďte v patrnosti především fakt, že v neděli se tady opravdu nepracuje a v sobotu zavírají obchody a zejména potraviny v 18:00, tak abyste nedoplatili na svý velkoměstský / český / bezodborový móresy.


 
 
FIN.

Komentáře

Oblíbené příspěvky