Pleťový limity


Ahoj holky! ♥Bacha tohle vyzní jako děsně self-love & feminist post (ale nejni to úplně tak).
Rozhodla jsem se napsat post o tom, co je nám holkám dost nepříjemné a nerady se s tím chlubíme.
Vzhledem k tomu, že jsem ten typ člověka, u kterého se stoupajícím věkem stoupá počet různých nehod spojených s alergiemi - a zpravidla se mi moje alergie projevuje v očích, obličeji, na krku a na rukou - tedy na nejviditelnějších částech těla.
Když se mi to stalo poprvé (brečela, jsem strachy, že mi to zůstane, a že budu jako ty holky z americkejch reality show), totálně mě to srazilo na kolena, otekl mi obličej tak, že jsem ani nemohla otevřít oči a vlastní máma mě bez nadsázky nepoznala. Ano, tolik nateklý obličej jsem měla. V první chvíli jsem se za sebe strašlivě styděla a nebyla schopná vyjít ven, dokud se to co možná nejvíc nezlepšilo. Co mě trápí nejvíc je kosmetika, prací prášky a nakonec jídlo. Ještě bych ráda podotkla, že nejsem ten typ ženy s tou nejcitlivější pletí, naopak. Sice má moje pleť jisté limity vzhledem k tomu, že jsem zrzek, ale rozhodně nemám ten nejchoulostivější typ pokožky. Snesu hodně, řekla bych, takže fakt, že se to stalo mně znamená, že se to nemusí nutně týkat jen žen s citlivou pletí. Co tím vším chci říct je následující:

A) NEPLÁCEJTE NA SEBE "SHITY" v dnešní době, kdy máme možnost využívat čím dál větší množství zcela přírodní kosmetiky bychom ji MĚLY využívat. I když se u vás alergie na běžné produkty třeba doposud neprojevily. Zmiňuji to z toho důvodu, že např. produkty označené "vegan" (taková ta "tancující" kytička a vedle ní nápis) nejen, že nejsou testovány na zvířatech, ale především neobsahují tělu nebezpečné látky a konzervanty. Rok vás trápit nemusí, pak vás třeba oslabí chřipka nebo angína a ejhle alergická reakce je na světě. Hoaxy o tom, že přírodní - dekorativní kosmetika není kvalitní - nejsou pravda. To už dávno vzala voda a odličovací mlíko. Sehnat se dá všechno možný od rtěnky po šampon v DMku (Alverde řada je téměř celá veganská) nebo pokud nemáte rádi DMko, tak třeba biooo.cz, a milion dalších.

B) MĚJTE SE RÁDY a nestyďte se přiznat, co se vám stalo a jak vám to dočasně zničilo obličej. Nebudu sem postovat všechnu tu hrůzu, ale na vyžádání vám ji můžu poslat :D. Nechci ,aby mi někdo nahlásil web, protože neobsahuje v úvodu upozornění o drastickejch záběrech. Takže pod článkem příklad mých očí. To, že sem ale nedám zbylé fotky těch nejhorších chvil neznamená, že to co následuje pak je procházka růžovým sadem. Vzhledem, že vyrážka a otok kůži dost namáhá, znamená to, že vám všechna sleze. Nejdřív ji máte jako kartáč, pak se loupe a pak se objeví nová - citlivá jako u miminka. Takže jste červené ve tváři pomalu i po umytí vodou. Což souvisí s několika dny bez makeupu. Naštěstí v mém případě je moje běžné líčení hodně "nude", takže to není taková proměna, nicméně vylezou kruhy pod očima, člověk si připadá jako nahý a hlavně bez sebevědomí. A víte co? I pleť má svý limity. A když máte problém tohohle typu, nematlejte na sebe ten makeup za každou cenu. Musíte ten obličej vážně nechat zotavit. Nepodléhejte  tlaku společnosti. Přišla jsem na to, že i přes fakt, že se po uzdravení líčím dál, se nemám za co stydět! No a tak si troufnu vyjít bez makeupu. Neměly bychom se za sebe stydět a už vůbec ne v případech jako je tenhle. Naopak měly bychom se jedna s druhou o svoje problémy a zkušenosti podělit. Jedna druhou vzdělávat, nechat si poradit a nenechat se odradit!
Čím víc se budete cítit vyrovnaná a odhodlaná se s tím porvat, tím dřív to budete mít za sebou a nebudete tolik trpět v době rekonvalescence.

Určitě mi napište, pokud máte nějakou takovou zkušenost, ať už jak jste se s tím vyrovnávaly, z čeho se vám to přihodilo nebo jakou používáte kosmetiku.

Mně osobně se tohle přihodilo celkem 4x. Poprvé po líčení v Makeup Institutu jsem skončila dokonce na kapačkách v nemocnici, podruhé to bylo způsobené špatnou pleťovou maskou, potřetí mě nalíčili na natáčení reklamy - a mě nenapadlo blbku přinést si vlastní makeup (už to dělám!) a naposledy tenhle týden s největší pravděpodobností náušnice (velké, dlouhé) obsahující nikl.. což asi netřeba rozvádět dál.

na vlastní nebezpečí:foto1 (stav po 4 dnech usilovného braní antihistaminik a mazání očí krémem a fenistilem, otok je skoro pryč - ale řasenka se pořád použít nedá.. a taky jsem to v práci přežila - brýle vám oči trochu zklidní a dodaj lepší pocit)
foto2 (den druhý, během dne - ráno po probuzení se většinou nedají oči otevřít) doporučuju mazat pořád koutky, jen tak totiž nepopraskají.)

PS: pokud vás trápí praskající kůže u očí obecně nebo se vám dělají v koutcích flíčky a slzíte... taky mě to trápilo, a diagnostikovali mi lokální ekzém - jen v očích. Dali mi jednu mast, po který všecko zmizelo a problémy jsou fuč. Tak kdyby náhodou, tak se podělím. Fotky taky mám :D 

Komentáře

Oblíbené příspěvky