Berlin vintage & 2ndhand tips


V Berlíně je asi tak 452 318 možností kam jít nakupovat poklady z druhý ruky i z xtý (everyone call it vintage) nebo prostě píčovinky z blešáku a bazarů.

Zapoměňte na Primarky, American apparely, Háemka a jiný fast fashion nesmysly. Jednak nechcete přece splývat s davem a za druhý myslete na sebe a na přírodu. Věci, který jsou tady od osmdesátek, jasně vykazujou známky toho, že jsou kvalitní, když vypadaj jako nový po tolika letech. Mnohdy poznáte jen podle cedulky, že ta věc je mega stará, protože navenek je jak kdyby ji někdo opatroval ve skleněný krychličce v Louvru a každej den oprašoval čerstvým pampeliškovým chmýřím.
Low fashion koncept má samozřejmě z ekologickýho hlediska další nesporný výhody od úspory materiálů, vody, energie a pracovní síly.
inspirace: 
džíska (35€), sukně (14€) a tenisky (12€) 2nd hand Humana

Pokud se v Berlíně trošku vyznáte bude pro vás hračka najít následující shopy. Pokud jedete do Berlína poprvé nebo se v něm neorientujete, vyberte si pro začátek jen několik, které jsou od sebe v docházkový nebo procházkový vzdálenosti, popř. bez přestupů metra/vlaku.

Samozřejmě, že je v Berlíně mnohem víc míst, kde se dají lovit poklady, než pár níže zmíněných. ale pro začátek, myslím, si stačí zapamatovat tyhle: Alexander platz, Frankfurter Tor; čtvrti: Mitte, Kreuzberg, Neukölln...
V první řadě si ujasněte, že víte co je Ubahn a Sbahn a mrkněte na centrum Berlína a jeho čtvrti, ať víte v jak zhruba velký výseči se budete pohybovat, (je to fakt easy peasy).
Předem si zjistěte otevírací doby! (v sobotu se otevírá většinou až na oběd, v neděli zase bývá zavřeno).


moje&tomášovy tipy:
Toužíš-li najít "levisky"doporučuju PICKnWEIGHT - vintage kilo store na Alte Schönhauser Str. 30 (Ubahn Weinmeisterstraße, čtvrť Mitte). Tady je všecko očipovaný barevnýma čipíkama, a podle barvy se dá zjistit cena za kilo. Je tam samozřejmě i kontrolní váha, takže se dá dopředu zjistit kolik tu necháte. (rozsah je cca 25-85€/ kg)


...mají tu hodně uber vintage kousků s výšivkama a korálkama, nepřeberně levisek a hromady "koní". Když už tam budete - stavte se v Made in Berlin (Neue Schönhauser Str. 19), je to asi 40m od PICKnWEIGHT. tady už je cena klasicky - za kus. hledáš-li cool lodičky nebo svatební šaty, ocitneš se na správným místě. dvě patra nabitý oblečením, v super stavu. (rozsah cca 10-50€)
PICKNWEIGHT concept store najdete i v Kreuzbergu (Bergmannstraße 102, Ubahn Gneisenaustraße).

V Berlíně sídlí taky 2ndhandy jménem HUMANA, najdete je tady hned 12x.
nám se osvědčila HUMANA na Alexanderstr. 7 (Alexander platz) a na Frankfurter Tor 3 (má 5pater). otevírací doba je víc než přívětivá a v době výprodejů tady pořídíte nádherný věci fakt za pár éček (rozsah cca 1-49€)

Ve všech zmíněných najdete jak dámský, tak pánský oddělení. HUMANA (třeba ta velká na Frankfurter Tor) nabízí i bytovej blešák, kostýmy, příze a látky.

nečekejte na nic a vzhůru do Berlína, lovit poklady! ♥

Komentáře

Oblíbené příspěvky