ekovokno #1


vím, že je takových článků a sloupků dohledatelných na netu milion. ale asi zřejmě stále ne dost natolik, aby lidi pozměnili svoje špatný návyky a vyndali si hlavy ze zadků.

dneska jsem nafotila věcí, který jsou domácí pomocníčci. dle mě fungujou z 99% všecky líp než neekologický, toxický ptákoviny za miliony z drogerky.

všechny věci, který najdete na fotkách se dají koupit buď na e-shopu zelenadomacnost.com, kterej má i os. vyzvednutí v Praze (Braník). Ledasco seženete v Biooo.cz, který má kamennej obchod v Kotvě na Republice. Základní eko-sortiment najdete i v DM, Tetě a nebo v Kika nábytku.

pytle na odpadky eko natura, 
35l stojí cca 55,- a 60l 65,-, což je cena totožná s běžnýma, pevnýma pytlema z marketu.
PS: vzadu na fotce je krmítko, který je natřený eko barvou a je z květinářství na Žižkově (zast. U památníku - 133, 207, 136, 175), kde si je sami vyrábějí. cena je cca 120,-
zázrak jménem Essig - octový odvápňovač, je od "žabičky" (Frosch >> je německá ekologická drogerie)
cena cca 65-74,-
vyčistíte s tím každou skvrnu od vodního kamene, vyleštila jsem s ním i moka konvičku z antiku, která vypadala, že už nemá naději, haha. stejně tak je to ideální parťák na odstranění vodního kamene z rychlovarný konvice. (nalijete do ní Essig, přidáte vodu a provaříte).
žabička na nádobí (Frosch Dish Balsam)
cena se pohybuje mezi 59,- a 69,-
existuje i varianta s aloe vera, která je sice šetrnější k rukám, ale přijde mi, že citronová varianta líp odmašťuje. houbička s dávkovačem (má výměnitelnou hlavici) se dá koupit taky na e-shopu www.zelenadomacnost.com
WC gel s levandulí FROSCH
cena cca 59,- 69,-
Sodový čistič a čistič skel
cena se pohybuje okolo 90,-
Soda vyčistí absolutně všecko a zpravidla na jedno stříknutí od mastnoty po červenou řepu.
Spiritus vyčistí okna i zrcadla, a nezanechává šmouhy. Protože je v něm dostatek alkoholu, okamžitě schne.
ecover & feel eco na praní
u eko prášků je lepší používat specifičtější a mít jich tudíž víc než jen jeden univerzální.
ecover (cca 90,-) je na choulostivější prádlo jako jsou jemný svetříčky, šály apod. na bilý používám feel co (cena cca 179,-).
Aviváž feel eco (cena je cca 80,-) je poměrně silná, krásně provoní prádlo a vůně vydrží i při nošení.
Jemnější a ne tak silná aviváž třeba na ložní prádlo a ručníky může být třeba s aloe vera od Frosch, existují ještě další tři varianty a všechny krásně voní. Stojí cca 59,- a najdete ji v DMku.
Jako univerzální prací prášek mi slouží prací gel z mýdlových ořechů od Yellow&Blue, který prodává i samotné mýdlové ořechy a byla jsem spokojená i s práškem na bílé prádlo. Cena je v DM nebo Biooo.cz cca 179,- a mě osobně vydrží asi na 20-25 praček.
 dík za pozornost a dejte vědět, jestli jste něco vyzkoušeli, popř. jaký máte zkušenosti! :)

Comments

 1. A všechno je to pěkně v plastovejch lahvích! Jupíky!

  ReplyDelete
  Replies
  1. "Životní prostředí je méně zatíženo díky snížené spotřebě obalového materiálu a též díky využívání recyklovaného a recyklovatelného materiálu"

   http://www.frosch-eko.cz/o-nas/biokvalita-znacky-frosch-v-deviti-bodech/

   🐩

   Delete

Post a Comment

Popular Posts