O něco zelenější domácnost


Ahoj!
Vím, že je takových článků a sloupků dohledatelných na netu milion. Ale opakování je matka moudrosti...
Nafotila jsem pár věcí, který jsou moji domácí pomocníčci. Fungujou z 99%  líp než neekologický, toxický ptákoviny za miliony a jsou šetrný k vám i k vašim domácím mazlíčkům.
Nakupujte na zelenadomacnost.com (výdejna Braník), greenstore.cz (výdej naproti soudu na Míčánkách, P10), biooo.cz (kamenný obchod v OD Kotva) nebo v DM. Některý Frosch věci pro domácnost mají i v Kika na Bílý Labuti.

pytle na odpadky eko natura, 
35l stojí cca 55,- a 60l 65,-, což je cena totožná s běžnýma, pevnýma pytlema z marketu.
zázrak jménem Essig - octový odvápňovač, je od "žabičky" (Frosch >> je německá ekologická drogerie)
Cena cca 70,-
Vyčistíte s tím každou skvrnu od vodního kamene, vyleštila jsem s ním i moka konvičku z antiku, která vypadala, že už nemá naději. Ideální parťák v boji proti odstranění vodního kamene z rychlovarný konvice. (nalijete do ní Essig, přidáte vodu a povaříte).
žabička na nádobí (Frosch Dish Balsam)
Cena se pohybuje mezi 59,- a 69,-
Existuje i varianta s aloe vera, která je sice šetrnější k rukám, ale přijde mi, že citronová varianta líp odmašťuje. Houbička s dávkovačem (má vyměnitelnou hlavici) se dá koupit taky na e-shopu www.zelenadomacnost.com.
Stejně tak používám i  Denk mit nature z DM, cena je 30,-.
WC gel s levandulí FROSCH
Cena cca 59,-
Používám i jeho obdobu přímo od DM.
Sodový čistič a čistič skel
Cena se pohybuje okolo 90,-
Soda vyčistí naprosto všecko, zpravidla na jedno stříknutí - od mastnoty po červenou řepu až po krev. Použít můžete i obyčejnou jednou sodu smíchanou s citronem a vodou.
Spiritus vyčistí okna i zrcadla, a nezanechává šmouhy. Protože je v něm dostatek alkoholu, okamžitě schne.Ve stejné edici se vyrábí i malinový ocet, se kterým snadno a rychle odstraníte všechny skvrny od vodního kamene.
ecover & feel eco na praní
Ecover (cca 90,-) ten, co je na fotce je na jemnější prádlo jako jsou jemný svetříčky, šály apod. Na bílé prádlo používám prášek s vůní jablka přímo od DM (cena cca 89,-).
Aviváž feel eco (cena je cca 80,-) je poměrně silná, krásně provoní prádlo a vůně vydrží i při nošení. Uprostřed je feel eco na bílé prádlo, osobně nevidím moc rozdíl mezi ním a tím s jablíčky od DM.
Jemnější,ne tak silná, aviváž na ložní prádlo a ručníky od Frosch, existují ještě další tři varianty a všechny krásně voní. Stojí cca 59,- a najdete ji v DMku.
Jako univerzální prací prášek slouží prací gel z mýdlových ořechů od Yellow&Blue, který prodává i samotné mýdlové ořechy. Byla jsem spokojená i s práškem na bílé prádlo. Cena je v DM nebo Biooo.cz cca 179,- a mně osobně vydrží asi na 20 praček.

Komentáře

 1. A všechno je to pěkně v plastovejch lahvích! Jupíky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Životní prostředí je méně zatíženo díky snížené spotřebě obalového materiálu a též díky využívání recyklovaného a recyklovatelného materiálu"

   http://www.frosch-eko.cz/o-nas/biokvalita-znacky-frosch-v-deviti-bodech/

   🐩

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky