D R E S D E N I. #drazdivejtrip

povinná fotografie, při návštěvě Německa! #dráždivejtrip

"Flo" po ránu
jak jsme si užili víkend v Drážďanech, část. I.
hned na začátek, v Praze na Florenci jsme se pohádali, dyť co by to bylo za cestování bez pohádání, že jo. a nasraný sme na sebe byli celou cestu až do Drážďan :D (jak jinak úplně zbytečně a teď už ani nevíme, kvůli čemu to bylo :))
po příjezdu jsme potřebovali kafe, a ve Starbucks byla free wifi :D po dvou hodinách jsme byli konečně ready na vejlet!
díky našemu na 1/2 spontánnímu putování a 1/2 plánovanýmu (mnou! :D) jsme zjistili o Drážďanech celou řadu faktů, který se v průvodcích nepíšou! )
Do Drážďan jsme se vydali, protože to byl můj narozeninovej dárek pro Toma. Koupila jsem lístky na studenta, zarezervovala hotel, koupila mapu, barevný lepící papírky a lihovou fixku, v předvečer odjezdu udělala dortík (kterej jsem vezla až do Drážďan v boxíku) a vyrazili jsme!♥
Bejby dostal dorta!
Drážďanský fakta!
T-M. tu ovládá zjevně všechny telefonní budky! :D

Drážďané jsou ujetí na dekorování svých osobních automobilů.
Háčkují potahy s obličeji, věší do svých vozů zlaté a stříbrné tučňáky, které lepí i na kapotu. Samozřejmě v nadživotní velikosti.
Za okny se sem tam najde i nějaký ten papež, sova nebo žába!
Fanoušci fotbalu jsou tu stejní vidláci jako všude jinde.
Lidé se tu oblékají špatně jako kdekoli jinde! :D
Chceš-li Čecha potkati, do Primarku běž! (oni sem snad pořádají i zájezdy!!!) Pro mě něco neuvěřitelnýho :D Taková hadrárna, obchodní dům na Prager Strasse plný Čechů s obříma paprovýma taškama Primark, posedáváj po zemi čekajíc na odvoz (z Drážďan samozřejmě viděli jen ten obchoďák)
Hotelový selfíčko
jo, důležitý prosim vás je, zakreslovat místa do mapy přesně! ne tak jako jsem to udělala já!
zakreslila jsem a nalepila šipčičku k ulici (který sou v Drážďanech fakt dlouhý!) nikoli k přesnýmu čp. :D
prošli jsme se pěkne! nejvíc při hledání hotelu.
nejen, že jsme si nejdřív spletli směr tramvaje č. 12 (která na Kirsche Strasse stejně nejela :D) ale zkratka Khrs. mi přišla jako Kirsche. :D Pak jsme asi dvě hodiny jezdili na zdadř bůh městem tramvají č. 7 (při čemž jsme oba bezvýznamně ladili mobilní data, mapy a volali do hotýlku, kde check in byl nepozdějc v 8 večer a bylo 9 :)) a milá paní majitelka neuměla ani slovo anglicky :)))
nakonec se nám podařilo vystoupit asi 600m od hotelu a ve větru jako z Vichru z hor jsme se dvou milých místních vyptali na cestu.\
Hurá! našli jsme hotýlek! zamčenej :D naštěstí jsem už byla v takový euforii, z toho že jsme to našli, oběhla jsem dům a zvonila a zvonila. o pár minut později jsme se hřáli na pokoji a cpali, a pili vínko ve vaně :)
bordýlek na hotýlku

rostou tady mega velký a krásný, voňavý šišky!


Lidi tady neremcají na to, že musejí být v neděli v práci ♥
když strávíte nějakou dobu v drážďanským mhdčku "Nächste Haltestelle" vám bude znít v hlavě už napořád :D
pouhý dva dny stačí na to, aby člověk rádoby vtipně "šprechtil" a vyznal se v dopravní síti.ZDE STOJÍTE!Louisenstrasse je taková o něco delší Krymská! (a je tu megaa super indická /Jaipur/)

Komentáře

Oblíbené příspěvky