Jak je to s těmi vejci? Není vejce jako vejce!


Nejsem zrovna velikonoční typ. Vzhledem k tomu, že jsem ateistka a bojovnice za slepičí práva to vlastně ani neni divný, ne? Je to blbost včetně všech těch pověr o usychání... Čili žádný sladkosti, pomlázky a malý, plastový, odporný kuřátka v tomhle článku!

Vejce a špěrky
Jestli nevíte, jak se těmhle 'supervejcím' říká- jsou to: Fabergé Eggs.
Původ mají v Rusku. Vyrobil je Carl Peter Fabergé z Petrohradu, v rodinný dílně. Udělal jich jenom něco kolem padesátky. Úplně první vejce si objednal car Alexander III. (nějaký to vejce měl i olejář švédskýho původu Emanuel Nobel).
Poslední dvě vejce vůbec byly vyrobený v r. 1917, ale nikdo z carský rodiny se jich nedočkal, protože je všecky popravili. Dochovalo se jich 43 (těch vajec, ne těch rodinných příslušníků) veselá story, huh?!

Vejce a hudba
Nechybí ani egg songs! Beastie Boys - Egg Man.

Virtuální vejce
Existuje i virtuální velikonoční vejce, což je skrytá a oficiálně nedokumentovaná funkce počítačových programů (vy, co máte taky rádi RPG, musíte vědět o čem mluvím).
V přeneseným významu je vejce taky skrytý sdělení, parafráze, fór nebo narážka, která není na první pohled zřejmá. Takže 'Easter Eggs' najdete i v některých hudebních albech - proto Michael Franze Ferdinanda.Did you know that "SUPEREGGS" are Fabergé Eggs?
FE is one of a limited number of jeweled eggs created by Peter Carl Fabergé and his company from Petrohrad, Russia. The House of Fabergé made about only 50 eggs, of which 43 have survived. /more on wiki/
Virtual Easter Egg = intentional inside joke, hidden message, or feature in a work such as a computer program, video game, movie, book, or crossword puzzle.
Listen to Easter songs - Beastie Boys - Egg man and Michael from Franz Ferdinand (it contains virtual e.egg)

Komentáře

Oblíbené příspěvky