KINDA CHRISTMAS ATMO, HIPSTERS&BLACK METAL


minulej čtvrtek jsem byla na přednášce Vladimira 518 na JČU v ČeBu /díky moc pořadatelům/, na téma "Městské subkultury dnes a před rokem '89". No, a musím uznat, že byla vážně skvělá! Nicméně našlo se pár "odchylek", respektive na pár věcí mám možná lehce odlišnej pohled a nebo mám potřebu se k nim vyjádřit ))

///last thursday I was on lecture about urban subcultures before '89 and today///

tahle přednáška ve mě probudila obrovský množství vzpomínek! šusťákovky; čelenky; roláky; naši, jak mi předčítaj Jirouse, Iggy; Falco a Depeche Mode, Discopříběh; džíny; Home Alone; MS DOS; táboráky; Prodigy; lesklý legíny; tisícdvěstě filmů o upírech; Čelisti; vůni tátovýho kufříčku s vinylama a platformy ♥ /a samozřejmě ještě asi milion dalších super věcí, který jsou mi dodneška inspirací/
první věc, která mě lehce zarazila se týká subkultury BLACK METALISTŮ. ano, hudebně je to  pozoruhodný, mnohdy skvostný!/ačkoli metal a jeho odnože nebyli nikdy mým jediným zájmem, v minulosti jsem se mu věnovala poměrně ve velké míře, a co naplat? - cizí už mi nikdy v životě nebude )) (jsem za to ráda!, aby to náhodou nevyznělo přesně naopak )))/ ale musím zmínit fakt, že black metalisti prostě nebyli dycky jen kluci, co se malujou, nosej výlučně all black outfity, sem tam provedou nějakou drobnou výtržnost, ale jinak jsou to ve skrze hodný kluci /holky blackmetalistky prominou/ Black metal má kořeny v Norsku, kdo se trochu zajímá jistě ví, že vypalování kostelů není žádná chiméra, a ten kdo se zajímá ještě víc, ví co je Burzum, čili Varg Vikernes. tohle je zrovna člověk, kterej prostě týhle scéně neudělal dobrý jméno. nemůžu si být zkrátka nikdy jistá, že někdo, kdo se považuje za ortodoxního blackmetalistu /nejen hudebně/ mi může být myšlenkově nahony vzdálenej, možná snad až nebezpečnej?... nebudu tady psát slohy o tom, kdo Varg Vikernes je, že byl v kontaktu s pošahancema jako je Breivik nebo, proč byl tolik let v chládku a vystupuje dneska pod jménem Louis Cachet...o nečem to svedčí, ale to už je na posouzení každýho z nás/vás. jen si prostě říkám, že člověk, kterej má zdravej rozum se s tímhle nemůže nikdy ztotožňovat. je mi jasný, že ne každej, kdo má rád black metal, je blackmetalista, a ne každej blackmetalista sympatizuje s Mayhem nebo Vikernesem, ale je dobrý o tom zapřemejšlet. No, a vědět třeba zase něco navíc nikomu nikdy neuškodilo ;)
.

nenašlo se místo nebo komunita, která by mě nudila nebo nezajímala. a upřímně obdivuju, že Vladimir dokázal dvě hodiny nezavřít pusu :)))
pokud máte rádi knížní Kmeny, tak vás tahle přednáška bude určo bavit. a těšíte se na jaro?! budou zdokumentovaný! )
jako poslední na přetřes přišli hipsteři...tak to s nima uzavřu i já :)
100% souhlasím s tím, že je tahle subkultura ještě poněkud mladá a nepopsaná. i s tím, že lidé, které bychom do ní zařadili nemají pocit, že jsou součástí hipsterské komunity, a proto je poměrně obtížné ji zmapovat. nicméně rozhodně nesouhlasím s tím, že se jedná o kluky s patičkou a motýlkem nebo snad o holky v sukýnce, s límečkem čouhajícím z pod svetru. (necituji doslova) hipsteři si v podstatě z každý subkultury vyzobali to, co je pro ně zajímavý. To ano, s tímhle souhlasím, jenže - neslučuje se mi to s možná lehce nešťastným Vladimirovým popisem. (přednáška trvala 120 minut, takže chápu, že to je nutný brát s rezervou)
já sama jsem do značné míry ovlivněná mnohými subkulturami a léty. miluju sedmdesátý, osmdesátý a devadesátý léta /a ty přímo zbožňuju! ♥/ oslovují mě hudebně i postojově a promítají se do mého současného života, včetně šatníku. nicméně přesto si nejsem jistá, jestli jsem tím typickým hipsterem. ALE CO! je to beztak jen škatulkování a slovíčkaření, který nelze brát zase až tak vážně. nejdůležitější ze všeho je to, jak to cítíte v . ...a kašlete na blbý pohledy a kecy cizích kolemjdoucích - "voni vám nerozuměj! buďte rádi za svůj Idon'tgiveafuck faktor!"
Adidas gymsack; New Balance sneakers; H&M conscious beanie; Gate sweatshirt; RVCA vest; New Look jacket; Marks&Spencer skirt (vinted.cz)
&
city, České Budějovice

Comments

Popular Posts