DVA part I.deerkerol@ZRNÍ

dnešní post jsem se rozhodla maličko víc rozepsat. tak budu doufat, že to dočtete do konce )) 
tenhle víkend okolnosti zařídily, že jsem sobotu strávila v Prachticích na malým, lokálním festiválku -MEZIBRÁNY. Co mě sem přivedlo? Spojení -Zrní, Cirkus Ponorka♥ a David Koller a domácí "kapkejky".
na konci tohohle super dlouhýho blogu pochopíte, proč jsem za, i když malý Mezibrány se spoustou drobnejch nedostatků (ale čert je vem! lidi, co je dělají mají vkus) tak vděčná!

letošní léto bylo sice, co se ČR týče, nabitý festivalama k prasknutí, ale -to mi řekněte- jakýma?! samotnou mě to staví před otázku: "Skutečně stojíme o monotónnost a nevkus?"

deerkerol@David Koller

začalo to letošníma majálesama... Majáles je svátek studentů - tedy lidí, který věčně nemaj prachy a za kapesný si kupujou žvára, trávu a chlast. ovšem u nás se z těhle studentských oslav jara stal prostě zase další prachsprostej byznys a vytratil se ten původní smysl. (vyjma Majálesu v Českých Budějovicích) úplně to s tím tématem letních festivalů nesouvisí -já vím, ale tohle byl ten impuls a nakoplo mě to definitivně o tom napsat, ačkoli mi to vrtá hlavou už pěkných pár let (nějak jsem neměla čas ani chuť pouštět se do analýzy vlastních dojmů a pocitů)...

deerkerol@David Koller

České Hrady... můj největší zážitek z letošní hradů /kde jsem teda opět fotila a myslím si, že už to asi příští rok nedám/:
zadívala sem se tak kolem sebe, do davu.. na ty třináctiletý holčičky v nebezpečně krátkých hotpants s Mickey Mousem, který si prozpěvovaly o bárbíně, co je samej plastik a připravená na styk...opodál opilý hloučky, co si zpívaj s Billama jak to s nima jde od desítí k pěti... a došlo mi, že v tomhle prostě asi být nechci a nemůžu. kde je ta doba, kdy jsem měla ve svých šestnácti prní vernisáž a hrál tam Ondřej Ládek, -sám a skromnej- fajn songy, který s sebou nesly opravdový sdělení?!

Votvírák - aneb totální absence kvalitních interpretů - hovoří za všecko. buranskej festival plnej buranský muziky a samozřejmě za málo peněz!
kvantita smutně vítězící nad kvalitou a český posluchač a fanoušek jede domů uspokojen, těšíc se na další ročník nejnavštěvovanějšího festivalu u nás. (no ještě aby ne, že jo)

s RFPíčkem to jde taky z kopce. už jen, když se člověk ohlédne do ne zase tak dávný minulosti:
onen propršenej "Faith No More" ročník, kde byly headlineři Architects, Two Door Cinema Club, Enter Shikari, Refused, Franz Ferdinand nebo třeba Selah Sue vs. ročník 2014 kde byl Manu Chao, Chinaski, Kryštof, Karel Gott a Steven Seagal...(uh?!)

Pustá zem, T M A, T M A...už šestý den,
nezáří nic, zem, je slehlá zem. (Zrní - "Tmou")
deerkerol@ZRNÍ

deerkerol@ZRNÍ

... proti určitý části "Kryštofácký" tvorby nic nemám a naopak třeba miluju "Sqěle"! ALE! vysvětlete mi celou tu šaškárnu jménem Kryštof Kemp?! co to jako má bejt?! "jsme lidem blíž a zpíváme si s nima jejich oblíbený písničky"..do toho někoho oddáme na podiu nebo uděláme nějakej super dobrej skutek a přivezeme s sebou Vaňka s Babišem v džínách a podáme to prostě celý tak nesmírně LIDSKY...


co musím pochválit ostatně jako každej rok je Mighty Sounds! je tam žánrově a je tam krásně..! lidi tam maj nějakej názor a nezpívaj si bezhlavě každej nesmysl o jehož významu nemají ani páru.

Slavonice Fest - další ukázkou toho krásnýho, co se tady dá dělat a kde se dá ten čas kvalitně strávit!
co jsem zažila na ještě menších lokálních festivalech, kde se tančí a zpívá na Harlej a Škwory radši psát nebudu. jen se mi potvrdilo asi tak stonásobně to, co si o tom největším procentu návštěvníků, o tom středním proudu vlastně myslím. burani bez vkusu, hlavně, že tam teče pivko a můžem říct, že sme na nějakým tom letním fesťáku byli...
deerkerol@Cirkus Ponorka
deerkerol@Cirkus Ponorka
F&F

ANO
uvědomuju si, že některý věci trochu přeháním a jsem echt kritická, ale na druhou stranu mrkněte se na mapu o kousek vedle... POHODA a GRAPE! PROČ tyhle super festy nejsou u nás?! PROČ to jinde jde a tady N E?

"KDO ZA TO MŮŽE?!" ...hořká pravda..můžeme si za to sami!dokud na TYHLE akce s TĚMAHLE lineupuma budou chodit lidi, tak se prostě budou dělat dál!

pusťte si Honzu Ponocnýho a pojďte se mnou doufat a vymyslet, co udělat proto, aby naše uši, srdce a duše byly aspoň po tý letní, hudební stránce víc spokojený! ♥

+++BONUS+++

OHEŇ!

Comments

Post a Comment

Popular Posts